Робота з батьками

  1. 9 ПОРАД, ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ САМОСТІЙНО ВИКОНУВАТИ ДОМАШНІ ЗАВДАННЯ
Нерідко домашні завдання перетворюються для родини на колосальну проблему. Особливо, якщо йдеться про учнів молодших класів. Виконання домашніх робіт перетворюється на конфлікти, нерви, сльози, у виконанні завдань можуть бути втягнені ледь не усі родичі. Як же допомогти дитині самостійно вчитись вдома?
Вам допоможуть дуже прості, але дієві правила. Вам їх потрібно виконувати систематично, і ви побачите, як вже за декілька тижнів дитина інакше зможе виконувати домашню роботу.
Правило 1. Розпишіть все, що потрібно виконати дитині, попунктно. І по мірі виконання завдання викреслюйте ці пункти. Так дитині легше зрозуміти об’єм заданих завдань. На майбутнє просіть дитину самостійно складати такий план. Можна навіть не на один день, а на декілька вперед. Це допоможе самоорганізуватися.
Правило 2. Не наполягайте, аби дитина поетапно виконувала усі завдання. Нехай син або дочка самостійно обере, до чого приступати першим, а що залишити на «фінал». Право вибору завжди дає відчуття легкості у виконанні поставлених завдань.
Правило 3. Читайте разом вголос задачу чи вправу. Переконайтесь, що дитина зрозуміла зміст завдання, вчіть її чітко розбирати зміст – і лише тоді починати його виконувати.
Правило 4. Почніть з того, що важкі завдання ви будете виконувати разом, а більш прості – нехай дитина виконає самостійно. Якщо боїтесь, що в зошиті буде багато помилок, то просіть спочатку виконати роботу в чорнетку. В майбутньому навіть складні завдання ви не повинні виконувати за дитину. Син або дочка повинні попросити вас про допомогу, попросити роз’яснити тему, але домашнє завдання діти повинні виконувати вже самостійно. Ви лише перевіряєте чи даєте підказки.
Правило 5. Не поспішайте перевіряти завдання після виконання. Привчіть дитину спочатку самостійно усе ретельно перевірити. Якщо ви знайшли помилку, не виконуйте завдання замість дитини. Вкажіть на цю помилку і попросіть учня переробити.
Правило 6. Давайте можливість дитині виправляти свої помилки. Аби дитина вдома засвоїла тему, дайте для прикладу розв’язати 2-3 схожі задачі. Коли дитини це засвоїть, попросіть повернутись до домашньої роботи і самостійно знайти, де були допущені помилки.
Правило 7. Робіть перерви під час виконання домашніх робіт. Це дуже важливо. Навчальний процес у школі триває безперервно багато годин, а вдома виконання завдання не повинно виглядати як каторга.
Правило 8. Позбавте дитину стресових ситуацій. Не вимагайте. Крики і погрози змушують дитину замикатись в собі, вона починає ненавидіти домашні завдання. Навчання вдома повинно проходити в спокійній атмосфері. Подбайте про затишок для дитини. Не повинно бути зайвого шуму, роздратування.
Правило 9. Хваліть вашого маленького учня. Не лінуйтесь це робити кожного дня. Так ви допоможете повірити дитині у власні сили!


ОБЕРЕЖНО COVID-19 !
Новий коронавірус може не проявляти ознак інфекції протягом багатьох днів, тоді як можна дізнатися, чи інфікована людина?
За останніми даними, інкубаційний період може тривати до 28 днів, перш ніж симптоми COVID 19 стануть очевидними.

На той час, коли у людини піднімається температура  або кашель, і вона потрапляє в лікарню, в легенях зазвичай виявляють фіброз на 50%, і вже занадто пізно!

       Деякі поради:
          Тайванські експерти надають просту самоперевірку, яку ми можемо проводити щоранку.
Зробіть глибокий вдих і затримайте дихання більш ніж на 10 секунд.
Якщо ви успішно завершите його, чи не кашляючи, не відчуваючи дискомфорту, закладеності, і т.д., це доводить, що в легенях немає фіброзу, що в основному вказує на відсутність інфекції.
У критичні часи, будь ласка, перевіряйте щоранку в чистому повітрі! 

           Консультації японських лікарів, які лікують COVID-19:
Кожен повинен стежити за тим, щоб ваш рот і горло були вологими, а не сухими.
Робіть кілька ковтків води кожні 15 хвилин.
ЧОМУ?
Навіть якщо вірус потрапить в ваш рот ... питна вода або інші рідини вимивають їх через стравохід і в шлунок.
Опинившись там, КИСЛОТИ в шлунку вб'ють весь вірус.
Якщо ви не п'єте достатньо води більш регулярно ... вірус може проникнути у ваші дихальні шляхи і потрапити в легені.
Це дуже небезпечно.

Отже, як пересічним громадянам запобігти інфікуванню новим коронавірусом?

1. Не торкайтеся до потенційно контамінованих вірусом поверхонь, зокрема до тварин, у регіонах із виявленими випадками інфікування.
2. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.

Миття рук з милом:
  • ·       тривалість процедури — 20–40 с;
  • ·       вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;
  • ·    обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук;

Обробка рук спиртовмісним антисептиком:
  •  спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими);
  •  антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);
  • тривалість обробки — близько 30 с;
  •  особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);
  •  обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами;
  •   у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;
  •   контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину).

3. Уникайте скупчення людей.
4. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.
5. Використовуйте захисну маску:
  •   обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);
  •   якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.

Використовуйте маску правильно:
·         вона має покривати ніс і рот;
·         вона має щільно прилягати, без відступів по краях;
·         заміняйте маску, щойно вона стала вологою;
·    не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;
·         заміняйте маску щочотири години;

  •  не використовуйте маску повторно.




Подбайте про всіх,і нехай світ швидко вилікується від вірусу.

                                               Будьте здорові! 

Комментариев нет:

Отправить комментарий